Energietransitie in het schoolvervoer

25055
Van 2026 tot 2027
TML werkt aan een slimme simulatietool die schoolbusbedrijven ondersteunt bij de overschakeling naar zero-emissie bussen.


Schoolbusbedrijven moeten de komende jaren overschakelen naar zero-emissiebussen, maar dat is allesbehalve eenvoudig. Schoolritten zijn kort en verspreid, voertuigen komen niet altijd terug naar een depot en klassieke laadstrategieën werken vaak niet. In dit project willen we deze bedrijven helpen om de overstap naar duurzaam schoolvervoer haalbaar, slim en betaalbaar te maken.

De oplossing die we uitwerken draait rond een slimme simulatietool die bedrijven ondersteunt bij keuzes rond voertuigen, laden en energievoorziening. Daarbij kijken we niet alleen naar technologie, maar ook naar de impact op chauffeurs, scholen, leerlingen en lokale besturen. Het project onderzoekt ook hoe publieke laadhubs succesvol kunnen worden ingezet voor schoolvervoer.

Het TML-team ontwikkelt mee de simulatietool en brengt haar expertise in rond mobiliteitsdata, verkeersmodellen en innovatieve mobiliteitsoplossingen. We onderzoeken de sociale aanvaardbaarheid van verschillende strategieën en de kritische succesfactoren van laadhubs.

Periode

Van 2026 tot 2027

Opdrachtgever

Agentschap Innoveren en Ondernemen (VLAIO)

Partners

Busworld Foundation, BAAV, Flanders MAKE, Vrije Universiteit Brussel

Ons team

Willem Himpe, Sven Maerivoet, Bart Ons
© 2026 Transport & Mobility Leuven | Westsite: Online Oplossingen en Webdesign